29 Mart 2013 Cuma

Rahmetli dar pantolona ağıt

Evet. Korktuğum, düşünmekten kaçındığım, geleceğini bildiğim halde asla gelmeyecekmişçesine mes'uuud yaşadığım "O Gün" geldi.. Sevgili dar pantolonuma, hamileliğimin 29. haftasının ilk günü olan bu sabah itibarıyle sığamadım. Daha bacağımı sokarken bir tuhaflık hissetmiş ve-fekat konduramamış, totomu inatla içine sığdırmış, fermuarı yarıya kadar kapayabilmiştim ama; o bel düğmesi yok mu o bel düğmesi.. Kapanmadı hain. Kapanamadı hayırsız.

Bir ergen kızın; nutella kavanozu ile yaşadığı haftasonu aşkı sonrası, pazartesi arkadaşlarıyla buluşmaya giyeceği ve muhtemelen kıçının Y'sini narin bir şekilde sergileyen pembe fırfırlı g-string'ini doya doya sergileyeceği o düşük belli, o gök mavisi, o skinny jean'e sığamamış olmasının getirdiği farkındalık sonrası geçirdiği sinir buhranını yaşıyorum şu an; 30'lu yaşlarımın olgun ve pamuk donlu yıllarında.. O merdaneli çamaşır makinalarının zulmüne gelesice düğme artık kapanmıyor, sevgili dostlar. An era has ended, yani bir dönem sona erdi.

Rahmetli ile iyi kötü ne günlerimiz olmuştu, şu an bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor her biri. Yumuşaktı, esnekti, rahattı. Şu güne dek beni sıkmadı, daraltmadı. Arkadan güzel bir görüntü, önden hafif akdeniz kadını kıvrımları verdi bana. Ceplerinde nazar boncuğumu, gün geldi anahtarımı taşıdı. Sümüklü mendilimi bile sıkıştırdım da bir ah! etmedi. Öyle kadir şinas, öyle fevkaladenin fevkinde bir pantolondu; o bir salon beyefendisiydi, gün görmüş bir yalı sakiniydi.

Rahmetlinin daha toprağı kurumadan üzerine yeni bir pantolon almak içimden geçmiyor. Özellikle hamile pantolonu adı altında satılan, göbek kısmına bir çuval geçirilmiş, insana resmen tele-tubbies'mişsin hissi veren şu yanda bir örneğini görüp, irkileceğiniz pantolonumsuları satın almaktansa, son 2,5 ayımı elbise üstüne elbise giyerek geçiririm daha iyi!

Huzur içinde yat skinny jean'ciğim. Hele bir doğurayım inşallah, bir de lohusa dönemim bitsin, elbet kavuşacağız. Yeşil çimenlerde yuvarlanacağız, Bab-ı Ali'nin sık çamlıklarında kovalambaç oynayacağız.. "O gün" de gelecek elbet..

1 yorum:

  1. :) veda etmek zorunda değilsin penyeden hamile kemeri gibi şeyler var onlarla giymeye devam edebilirsin ama tabi bacakları olduğu mühletçe

    YanıtlaSil

Anonim yani isimsiz ya da rumuzsuz yorumlara, hakaret, belirli bir gruba karşı ayrımcılık ya da ırkçılık içeren yorumlara, en önemlisi de yanlış bilgi ya da yönlendirici (melisiniz, malısınız'lı) yanlışlar içeren yorumlara BU BLOGDA YER YOKTUR. Bu davranışları yapan kişiler, genel huzurumuz için engellenecektir. Teşekkürler!