En harika oyuncağı buldum!

Geçen gün şans eseri girdiğim bir markette, anne babalar alışveriş yaparken çocuklar sıkılmasın diye oluşturulmuş ufak oyun alanında, bugüne dek yapılmış - gelmiş geçmiş en harika oyuncak ile karşılaştım sevgili dostlar! Hatta öyle ki, sadece 2-3 dakika sürecek alışverişim bittiği halde çocukların ayrılmamak istemesi nedeniyle, tam 30dk sonunda ben yere oturmuş, onların oyununun bitmesini bekler haldeydim! Aramızda "kendin yap" (DIY) akımının ateşli savunucuları olduğunu da bildiğim için, sizlerle paylaşmak istedim. İşte şahane oyuncak bu:


Aslında yaş grubu bence 6 ay - 2 yaş gibi ama benim 4 yaşındaki kızım ve ondan biraz daha büyük bir oğlan da oyuncağın başından kalkamadılar. Tabii onlar için bir iki sefer sonra sıkıcı olur ama iddia ediyorum ilk 2 senenizi kurtarır bu oyuncak!

Biraz eşek kadar olduğuna bakmayın, bebekler böyle asılıp kalkmayı, onu bunu kurcalarken ayak ve kol kaslarını çalıştırmayı çok seviyorlar. Bundan al / yap, koy salonun ortasına valla bulamadığın tüm o "kendime ait azıcık zaman"ların hepsine kavuş! Çözüm bu!


Hemen eve koştum ve internetten benzer bir şeylere baktım. Evet ufak kutular var, mesela şöyle dolu:


Ama böyle kocaman, tamamen tahta ve çok amaçlısını bulamadım. Resmen montessori felsefesini almışlar tüm kutuya yaymışlar. En az 20 oyun saydım ben bu kutuda, o nedenle de 2 yaşa dek asla sıkıcı olmaz bence. 

Ben aslında el işine meyilliyim ama bu kadar ayrıntılı yapamam, yine de yapılması çok zor gibi gelmedi. Biraz marangozluk, biraz renkli oyunların monte edilmesi, biraz hayalgücü.. Bence yapılamayacak bir kutu değil. Hatta şu aşağıdaki fikir bile başlangıç için yetebilir. Benim oğlum gibi sizinkilerin de eminim düğmelere, fermuarlara, fişlere, elektrikli ıvırzıvıra aşırı merakı var ve ev bubi tuzağı gibiyse, işte bu güvenli bir çözüm olabilir:


Bu ve benzerleri "montessori activity board" diye aratırsanız, bulunabiliyor internette. Eğer merakınız varsa, aslında ben bu işin ticaretine bile başlamayı düşündüm, paraya para demeyiz valla! :D Oyuncağın adını da "annenin ömür törpüsü" falan koyabiliriz.. Zihni sinir iş başında!
En harika oyuncağı buldum! En harika oyuncağı buldum! Reviewed by Ogrenen Anne on Ekim 06, 2017 Rating: 5

1 yorum:

Anonim yani isimsiz ya da rumuzsuz yorumlara, hakaret, belirli bir gruba karşı ayrımcılık ya da ırkçılık içeren yorumlara, en önemlisi de yanlış bilgi ya da yönlendirici (melisiniz, malısınız'lı) yanlışlar içeren yorumlara BU BLOGDA YER YOKTUR. Bu davranışları yapan kişiler, genel huzurumuz için engellenecektir. Teşekkürler!

Blogger tarafından desteklenmektedir.