6 Şubat 2018 Salı

Hoktan meseleler

*Ben asla küfür edemiyorum ama tüm yazı boyunca kendimi aşıp cümle başına en az 1 adet düşecek şekilde olmasına da dikkat ederek bok bok bok dedim. Bir nevi terapi :D Kusura bakmayın, normalde gerçekten kibar ve düzgün Türkçe kullanmaya çalışan biriyimdir ama son zamanda çok bokluklar oluyor, doldum artık, "bizim memlekette boka bok denir" diyesim var yahu..! Ama madem olan biten bokluklara bok diyemiyoruz, ben de bokun bok olduğu boklu bir yazı yazarım artık, anlayana..

Bir önceki romantik yazıma atfen, son günlerde başımızda bulunan boktan bir mevzuyu anlatmak istiyorum. Ben yolda bir bok buldum sevgili dostlar ve bu boku eve getirdim. Ama acaip şirin bir bok yahu, siz bulsanız inanınız siz de hemen sahiplenmek istersiniz. Bu bok başka bok. Bu bok plastik şaka boku! :D İşte altta, bokumuz.


Maya'nın anaokulunun park yerinde bulduk bu boku. Tabii boku ilk gören ve acaip rahatsız olup çığlığı basan Maya oldu. Hakikaten bok da bok gibi duruyor bitkilerin ortasında. Tabii bizim buralarda sokakta yaşayan köpek kedi olmadığı için, sahiplilerin de bokları kavuniçi bok poşetinde toplanıp özel çöplere atılması gerektiği için, yollarda bok görmek pek mümkün değil. O nedenle bu boka baya şaşırdım ve boku şöyle bi süzdüm ki, bokun plastik olduğu hakikaten iyi bir inceleme gerektiriyor. Adamlar iyi bok yapmış. Bokun bok olmadığına Maya'yı inandırmak zor oldu ama bir dal parçasıyla boku dürttük ve bok yuvarlanıp yine de bozulmayınca bizimki bir kahkaha atıverdi. 

Zaten bu yaşların gündemi baya baya bok, birbirlerine gizlice "kaka" ya da "çiş" diye fısıldayıp (yasak bunları açıkça söylemeleri) anlamsızca gülme dönemi. Neyse boka güldük geçtik, geldik eve. Afedersiniz benim jeton biraz boktan, geç düşüyor (aramızda jeton ne bilmeyenler olabilir yani server biraz geç diyorum). Evde ben bir aydınlanma yaşadım ve bu bokun birçok alanda inanılmaz boka yarayacağını fark ettim. Mesela bu bokla BAP'cığımı keklemek acaip keyifli olabilirdi! Ya da bu işi baya rutine bağlayıp, Maya'nın bok korkusunu bile yenebileceğimi fısıldadı içimdeki analık iznine kaçmış psikolog. Yani işi iyice boka sardırma riski olsa bile, bu boku ikide bir burnunun dibine çıkarıp, bokla oynamasını sağlayarak çocuğu boka duyarsızlaştırmayı deneyebilirdim! Eureka!

Sabahın köründe, kimse akıl edip almadıysa boku almaya koşa koşa evden çıktım. Evet bok hala orada duruyor, ışıl ışıl parlıyordu. Aldım eve geldim ama karma bana nanik çekmesin diye önce ederi kadar (bokun ederini hesaplamak da ilginç bir deneyimdi doğrusu) parayı marketteki bağış kutusuna bıraktım sonra eve getirip boku iyice bir yıkadım, o an bir kez daha "ulan bu bok hakiki bok olmasın" paranoyası da yaşamadım değil, adamlar iyi iş çıkarmış hakikaten! Çok etkilendim ben bu boktan. Neyse. Bok yıkanınca daha da güzelleşti, hemen BAP'ın sabah koşusundan gelip tüm ısrarlarıma rağmen sırf inattan kapının önüne çıkarıp Alaman köylüleri gibi orda bıraktığı, ayakkabılığa koymaya üşendiği spor pabucunun üstüne koydum boku!

Allahım zaman geçmek bilmiyor, aklım fikrim bokta. Bi vesileyle adama kapıyı açtırsam boku görecek, kopacağım.. Neyse geldi o ulvi saat, kapıyı açtı ki BOK! Suratındaki boktan ifadeyi görecektiniz :D Tabii aşırı güldüm ben, valla aklım böyle boktan işlere çok iyi çalışıyor, bundan sonra da o boku ikide bir burnunun dibine sokmazsam bana da ÖA demeyin. BAP'cığım, bulaşık makinesi öyle mi dizilir, al sana bok. BAP'cığım Maya'nın donunu yine ters giydirmişsin, al sana bok. Ahahahaha boklu öc almaların hayali bile şahane!

Velhasıl dostlar, şapşahane bir bokumuz oldu. Ufacık (pek de ufak değil aslında) bir bokun bana getirdiği neşeye bak yaaa, valla bu boktan hayattan çok bi beklentim yok demek ki, az bi bok yetiyor mutlu olmaya! Yaşasın bok.

9 yorum:

 1. Hahahaha, madem içine edemiyoruz, böyle idare edicez artık :D

  YanıtlaSil
 2. Aynısı mı bilmiyorum oyuncakçılarda böyle boklar var ve bizim kız defalarca istedi almadım. Ama maya içim işe yarayabilir bak, çok iyi düşünmüşsün

  YanıtlaSil
 3. hakır hakır güldüm jshjakkk : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakır hakır gülmek yalnız! Süpermiş. <3

   Sil
 4. Ay ben bu yazının diğer versiyonlarını şimdiden çok merak ettim. Hayırlı olsun bokunuz😳🙈😂

  YanıtlaSil
 5. Hahahahahahha 😂😂😂 o kadar çok bok vardı ki yazıyı okuyup anlayamadım gülmekten 🤣

  YanıtlaSil
 6. Sabahın köründe koşa koşa kimse almadıysa alayım düşüncesiyle parka giden biri canlandı gözümde ve karma endişesiyle aldığı bok karşılığı bağış yapmayı da ihmal etmeyen...:D :D Gerçekten iyi güldüm. :D Bravo!

  Bu arada, Alaman köylüleri gibi ayakkabısını ortada bırakan kısmını okuyunca yok artık dedim, tam da bugün yayınladığım yazının konusu "kapı önü pabuçlar". Tesadüfün bu kadarı. O halde ben de bir an önce şu boktan edinip, hain planlarıma bunu da ekleyeyim. ;)

  Bu vesileyle hayırlı olsun efenim bokunuz... :D

  YanıtlaSil
 7. :D Teşekkürler arkadaşlar, vatana millete hayırlı bir bok oldu..

  YanıtlaSil

Anonim yani isimsiz ya da rumuzsuz yorumlara, hakaret, belirli bir gruba karşı ayrımcılık ya da ırkçılık içeren yorumlara, en önemlisi de yanlış bilgi ya da yönlendirici (melisiniz, malısınız'lı) yanlışlar içeren yorumlara BU BLOGDA YER YOKTUR. Bu davranışları yapan kişiler, genel huzurumuz için engellenecektir. Teşekkürler!