4 Kasım 2013 Pazartesi

Kaybolamayan patik hadisesi

Şu yanda gördüğünüz patiğin teki, eski yaşamında bumerang mıydı neydi, ben 3 aydır kaybediyorum kaybediyorum, bir bakıyorum yine bir şekilde bana geri geliyor. Bu patiği birkaç kere bizim sokakta düşürmüşüm, hemen gittim baktım ve buldum sokakta. Ama en son Maya ile başladığımız "bebek masajı" sınıfında yine düşürmüşüm ve bu sefer bana email ile "Öğrenen anne; sizin patik bizim girişte düşmüş, girişe koyuyoruz, bir sonraki derste alırsınız" diye bir bildiri çakmışlar. Ay pes yani dedim, ne kaybolmaz patikmiş, helal olsun!

Sevgili Ahu'nun hediyesi bu patik! Nasıl bir helal parayla alınmışsa, doktora yaparken kazanılan para tabii, her kuruşunda emek ve alınteri var, o nedenle yitirilmiyor sanırım. Öyle der ya büyükler; helal parayla alınan şey yitirilmez diye.. Hoş aynı büyüklerin bir de "hiçbirşey kaybolmaz, yer değiştirir ya da ödünç alınır" gibi bir lafları da vardır ama neyse.. Bu bizim büyükler biraz fazla iyi niyetli galiba.

Ara sıra ben yolda görüyorum böyle tek patik, tek eldiven.. Hatta birkeresinde bir ayıcık bile gördüm yerde, nasıl eski ve nasıl yaşanmışlık akıyor üstünden. Ay diyorum yazık çocuk düşürmüş bak. Kim bilir nasıl üzüldü, belki ağladı.. Hele konu tavşan falan olunca insan iyice kötü oluyor.. Normalde yerden kaldırıp yüksek biryere koyuyor bazı insanlar ama ben yerini değiştirmiyorum bu tip "bulunan" eşyaların, çünkü bazen insan o hızla yukarlara bakmıyor, hep yerlere bakınarak yürüyor ve bulamıyor yitirdiklerini.

Neyse bizim bumerangtan dönme patik bulundu yine, yarın gidip alıcam. Artık yavaş yavaş küçük gelmeye başladı zaten, yakında bir kez ve son kez daha düşürüp kaybedeceğiz eminim..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Anonim yani isimsiz ya da rumuzsuz yorumlara, hakaret, belirli bir gruba karşı ayrımcılık ya da ırkçılık içeren yorumlara, en önemlisi de yanlış bilgi ya da yönlendirici (melisiniz, malısınız'lı) yanlışlar içeren yorumlara BU BLOGDA YER YOKTUR. Bu davranışları yapan kişiler, genel huzurumuz için engellenecektir. Teşekkürler!