Güzel gün (!)

Çok şükür iyileşti Maya (ve sonra da ben - bu Allahın belası 18-20 derecelik yaz havasında üşütmüşüz azizim, boğazım ağrıdı çok fena), güzel dilekleriniz ve "kocamı nasıl satırla doğradım, kıyma yaptım, rahatladım, sen de doğra bacım, rahatlarsın" konulu temennileriniz için teşekkür ederim. Vallahi iş o noktaya gideyazarken, çektim bir köşeye "sen beni biliyor musun herüf!" dedim.. Demedim tabii ki, iki uygar insan gibi konuştuk, sonra ben kendisine bebeğin bacağı kangrene döndürülmeden bezi nasıl bağlanır, sandaletini giydirirken küçük parmağı da diğer parmaklar gibi neden ayakkabının içine sokulmalıdır, 14 aydır suluğu nerede durmaktadır, bir kaşık yoğurt (evet artık yoğurt serbest, kefiri de çok severmişiz sülalecek) tüm mobilyaları renklendirmeden nasıl yedirilir, içinde bilimum kimyasalların olduğu temizlik malzemelerinin durduğu kapı neden örtülü olmalıdır gibi konularda teorik ve kafaya kakmalı pratik dersler verdim, çocuğu uyutup koklaştık öpüştük kırmızı kurdaĞleli olaylar zinciri yaşadık falan, iş tatlıya bağlandı. Dur bakalım cicim ayları ne kadar sürecek..

Bu sabah kızı babannesiyle dedesine satıp önce 2 saat spora gittim, ordan tazecik ekmek alıp geldim - e spor başka ne için yapılır, yemek için! Balkonda kahvaltı keyfi efil efil. İnanamayacaksınız ama bu yaz ilk kez balkondayız! Vişne ağacımızın artık hiç vişnesi kalmadı, kimse toplamadığı gibi kuşlar da yemedi ayol, öyle büzüştü döküldüler cağnım vişneler. Sırf bunun için koca bir merdiven alacağım seneye! Kahvaltıdan sonra kızı aldık babannesinden, eve getirip zorla öğle uykusuna yatırdık (hastalık sağolsun, tüm uyku düzeni sizlere ömür, ya memede uyuyor ya da bangır bangır ağlıyor son perdeden). Tabii uyanınca öğle yemeğini yine yemedi. Hastalıktan önce azıcık gıdısı çıktıydı, sevindiydik, 4 günde 300gr kaybetmiş, yine hap kadar kaldı. Yemek de istemiyor, işte yandaki fotoda koca peyniri nasıl ortadan yediği ve gerisini attığının kanıtı! Güler misin ağlar mısın? Bekliyoruz bakalım, nereye kadar bu açlık rejimi.. Bu arada ben sinirlerim iyice gerildiği bir an kendim yediğim enerji barından verdim, içinde E'lerden ne ararsan hepsi ve barın ağırlığından çok şeker var ya, öle bayıla, ağzını şaplata şaplata yedi koca barı. Nasıl böyle cahilim bilemiyorum bacılar, yedirdim yedirdim ağladım, ellerimle zehirliyorum kızımı diye.. Bekliyorum, kaburgalarını sayıyorum ve inşallah yer yakında diye dua ediyorum.. Umut fakirin ekmeği.

Sonra kızı babasıyla Modern Sanat Müzesi'ne birkaç Warhol vesaire görmeye yolladım. Bense kendime kocaman hatta devasa hatta kozmik bir ballı zencefilli sıcak süt yaptım, girdim yatağa, blogları, gazeteleri okudum. Bir iki de bisküvi daldırdım süte ayol, ayıptır söylemesi zulada böyle durumlar için birkaç bisküvim her zaman olur, bandırarak mutlu olan-gillerdenim evet. Aşırıya kaçmadıkça, muffin yerken göbeği muffin top yapmadıkça, mutluluk arttırıcı bu tip kaçamaklar elzem, yahu..

Bu güzel günde, kendimle başbaşa kalmak, kimsenin ağlamaması, hiç kimsenin hasta olmaması, kimsenin hizmet beklememesi ve "yaymak" ne muhteşem birşeymiş. Allah ikisinin de yokluğunu göstermesin ama ara sıra bebeksiz kalmak, kocasız kalmak muhteşem bir şey! Günün geri kalanında, bizimkiler sanat dozundan bitkin dönünceye dek, 1990'lar belgeselini izledim ve koltuktan 2cm bile kıpırdamadım! Amanın ne lüks bu boşluk hissi! Baterilerim şarj oldu vallahi.. Gel yeni hafta, gel! (... aman kibar kibar gel gözünü seveyim...)
Güzel gün (!) Güzel gün (!) Reviewed by Ogrenen Anne on Ağustos 10, 2014 Rating: 5

9 yorum:

 1. Onca şey yazdim silindi...velhasil memnun oldum öğrenen ve öğreten annne..senin cadidan bir adet de bende var liya hanim;) 15 ayljk uyanmak üzre şimdilik memnun oldum diyorum ;)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman öğreten demeyin gözünüzü seveyim, hiç öyle öğreten teyzeler misali anılmak istemem :)

   Sil
  2. Askolun ben öğretmenim;) hem ogretmek kotu biseymi;)) hepimiz birbirimizden öğreniyoruz birşeyler...bi kaç yazinizi okudum öğrendim ki benim en yuksek perdeden aglayan sipamdan daha var imiş ;) kolik bebeler bu konuda antremanli oluyo zaar;)) kendisi hekim olmasına rağmen, çocuk hastalandiginda comeze dönen nazli ceylanimda tek değil imiş ;))) ve bunlari öğrenmek bana inanılmaz geldi ve sevgili Dr house unuzun verdiği receteler tabi;)) nazi cumlwlerinizin hatta birçoğunu , benimde defalarca söylemiş olmam ayrıca sasirtti..tek farklari sanitim liya anneyle ilgili her duygusunu çok uçlarda yasiyor.anneyi kaybetme korkumuz hat safhada..an itibariyle ayaklarini burnuma sokmak da ve bende mecburen satirlarima son vermekteyiz;))

   Sil
 2. Yalnız kalmak üretkenliği artırmış, bir günde birkaç yazı yazılmış yani okadar da yayılıp yatılmamış:) Bir de geçmiş olsun herkese!

  YanıtlaSil
 3. Ouv. Neler olmuş yahu.
  Çok geçmiş olsun.
  Herkes mutlu olsun. Bir bıkkınlık, bir usanmışlık var bende ve çevremde. İyiye çıkarız umarım yakında.

  YanıtlaSil
 4. Secim sonuclarina aglamayn bir ben mi varim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeterince ağladık, konuştuk, tamamen boşuz diye mi? :/ Robin Williams'ın bile sittiri çektiği dünya bitmiştir be J.'m.. Daha ne duruyoruz diyeceğim ama mesleğimden utanıyorum (suretkitabına dön allasen!)

   Sil

Anonim yani isimsiz ya da rumuzsuz yorumlara, hakaret, belirli bir gruba karşı ayrımcılık ya da ırkçılık içeren yorumlara, en önemlisi de yanlış bilgi ya da yönlendirici (melisiniz, malısınız'lı) yanlışlar içeren yorumlara BU BLOGDA YER YOKTUR. Bu davranışları yapan kişiler, genel huzurumuz için engellenecektir. Teşekkürler!

Blogger tarafından desteklenmektedir.