Kız arkadaş sorunsalı

Bahsetmiştim ya şurada, Maya 14 aylık ve henüz hiç kız arkadaşı olamadı. Bizim şansımız mı, 2013'te erkek bebek patlaması mı yaşandı, yoksa kızlar kilit altında iç mekanlarda mı tutuluyor bilemiyorum ama tam 1 senedir arıyorum, Maya'ya yaşıtı kız arkadaş bulamadım, bulamıyorum, imdat!

Bizim kızlar ve oğlanları yaşasın varolsun hepsi muhteşemler, lakin bari "1 adet" kız olsa, fena olmaz mıydı? Bizim kız erkek fatma olarak büyüyor, bence sorun değil ama geçenlerde fark ettim nadiren bir kız görünce ona da oğlanlara davrandığı gibi "itmeli kakmalı" davranmaya çalışıyor, böyle bir uslu uslu oturayım cici yapayım göz süzeyim yok hatunda. Direkt dalalım, altlı üstlü güreşelim.. Tamam öyle pembeli güllü bülbüllü dantelli kordaĞleli kırıtan bir prenses şeklinde büyütmemeye çalışıyorum ama yani halterci bayanlara da benzemesin ayol. Nasılsa anaokulu yaşında bulacak kızları (burada anaokuluna sıraya giriyorsunuz, onlar mesela "1 adet 2,5-3 yaş aralığında kız çocuğu alıyoruz" diye ilan veriyor, sıradan sizi alıyorlar, illa çocukların yaş aralığı maksimum 6 ay olacak ve kız erkek sayısı eşit olacak diye kural varmış evet) hatta okul çağında tee ergenliğe dek "ıyyy erkekler ööğğğ" diyecek biliyorum ama işte ne bileyim 1 tane kız arkadaşı olsa, iyi olmaz mı? Ben de kız analarından biraz "oturmayı kalkmayı" öğrenirim işte :P Onlarla ola ola ben de yakında kızı pisuvara alıştırmaya kalkıcam..

Velhasıl, kafaya taktım, illa ki bi kız bulunacak! Bizim burada bir yabancı anneler grubu var, oraya ilan verdim (evet valla yaptım bunu!) dedim, "12 aylık kızımın hiç kız arkadaşı yok, manyak değilim, psikoloğum, uyumlu ve eğlenceliyiz ana-kız, ilgilenen olursa bana özelden yazsın". Ayol vallahi koca grupta 3 adet ana-kız varmış bizim yaşta, "hadi" dedim "buluşalım hadi hadi!".

İlki Avustralya'lı (e güzel, bizim de 2 sene yaşamışlığımz var, sohbet açılır) buluştuk parkta. Ana kız süslenmişler geldiler, 30 derece havada anası dantelli mini etek, kızı pembe tütü giymiş. E olsun, n'apalım, artık gülü sevmek istiyoruz, dikenine katlanıcaz, insanların giyim zevkinden bana ne.. Lakin parkta çimenlere yayılamıyoruz, çünkü bu dantelli mini etek bağdaş kurmaya engel, tütü ise "kirleniyor"muş. Tamam, yürüyelim o zaman. Yavaş yavaş yürüyoruz, Maya zaten artık pusette oturmaktan sıkılıyor, yere inmek istiyor, kıza daral geldi o sıcakta. Ablamız birden "kızın kulağını deldiricem, bir yer biliyor musun?" demez mi! Ay, daha el kadar çocuk ayol! Parkın 163580'de birini yürüdük, ilk metro durağında ben kibarca ve de yantiri yantiri kaçar..

İkinci buluşmamız, bir İtalyan ve kızıyla vuku buldu. Yine hava güzel, yine parktayız. Tabii 30dk'dır bekliyorum bebekle ama Akdenizli kanında gecikme normal, sorun değil, olabilir, gölgede duruyorum nasılsa. Geldiler, tütü dantel falan yok, güzel bir başlangıç. Lakin yine oturamadık çimene, anne "ay burda kene olmasın" derdinde. Ayol burası şehrin en güzide parkı ayol ne kenesi, elaleme bak çırılçıplak P'ler V'ler sergide, bu millet paranoyaktır, ilk şüphede koca parkı kapatırlar ayol, rahat ol. Olamadı. Oturduk banka, çocuk devamlı kucağında. Yürümeye yeni başlamış düşüverirse dizleri acırmış. Benimkisi de uzanamadığı ciğerin peşinde takıntı yaptı ille dokunacak kıza. Zaten kız görmeye görmeye delirmiş, ille cici yapacak kızın bukleli saçına, taktı kafaya. Benimki hamle yapıyor, öbürünün annesi çocuğu çeviriyor. Benimki elindeki üzümü, yaban mersinini veriyor kıza, kesinlikle yedirmiyor, baktım elleri devamlı siliniyor çocuğun. Sohbetten de bana daral geldi, konu: evdeki beyaz koltuğu nasıl ve neyle temizliyormuş hanım kızımız. Ayh. En son çocuk hastalıkları ve ev kazaları konusunda bana bir ders vermeye kalkınca anam yeter dedim, bu ne korumacılık ya içim karardı felaket senaryoları dinlemekten ve kibarca yantiri yantiri kaçtım yine..

Üçüncüsü yağmura denk geldi, çocukla gidilen bir cafe var burada (ay evet bizim memleketteki gibi heryer çocukla gidilmeye uygun değil, bazen köpek kabul ettikleri yere çocuk kabul etmiyorlar falan) oraya gittik. Çocuklar kaynaştı, yerde oynuyorlar, biz de kaynaştık. Ya da ben öyle sandım ama sanki bu sefer de karşı taraf yantiri yantiri kibarca kaçtı gibi oldu. Bi anlam veremedim çünkü telefonumu da aldı ama?! Belki arar.. Kendimi buluştuğu kızın telefonunu bekleyen müzmin bekar erkek prikolojisine sokmadan ben mi arasam bilemiyorum, 1-2 hafta beklesem mi? (Düzelteyim: aradı vallahi aradı, heyecan yaptım ayh, yarın cafede buluşuyoruz, ne giysem?!)

Bu arada bir de tam 6 aydır "tanışmaya çalıştığım" bir anne-kız var, hem çocukların yaşı yakın hem de bizim mahallede. Çok sevimli bir anne-kız bunlar, bir de köpekleri var bazen yanlarında. Her sabah bizimle aynı saatlerde aynı trafik ışığında aksi yöne yürüyorlar, genellikle gülümseşiyoruz, selamlaşıyoruz. İlk aslında 6 ay önce fark ettim, aradan 1-2 ay geçti, dedim acaba tanışsam mı? Biraz çekindim nedense aslında sosyal biriyimdir. Sonra tam karar verdim, "hanfendi tanışalım mı?" diyeceğim, aha, annenin karnı şişmiş yine! Ay hamile kadınla şimdi bir sürü derdi vardır, zamanı yoktur, çekindim yani yine. Geçen gün yine içimden geçti, ya ben bu anne-kızla iyi geçinirim, sevimli insanlara benziyorlar. Tam hamle yaptım, bebek arabasının tekerleri ızgaraya takıldı, benim ayaklar mosmor, bakınız yanda seksi şükela bacaklarım.. Kız da o esnada geçip gitti. Bi bakşa bahara artık..

Velhasıl durumlar böyle. Kız çocuğu olan bir arkadaş arıyorum bayanlar.. Dedikodu bilmem, kurdaĞle ve tütü dışında (onlara da kıskıs arkadan gülmek kaydıyla, yoksa bana ne, zevk sahibini bağlar) önyargılı değilimdir, yemek beceremem ama kahvaltıda deryayımdır, sohbetim keyifli, yürürken adımlarım sıktır, okumayı, doğayı, bilimi severim, alıngan değilimdir, biraz tembelimdir, keyfime düşkünümdür, arada alev gibi parlar hemen de sönerim, kin tutmam, ha bir de samimiyimdir, arkadan dolap çevirmem asla, çevireni de affetmem ama. Kızım da yorgunken biraz opera sanatçısı kıvamında olsa da, uyumlu ve sevecen bir çocuktur. İzdivacınıza taliĞbiz. Arayın tanışalım pıh pıh.
Kız arkadaş sorunsalı Kız arkadaş sorunsalı Reviewed by Ogrenen Anne on Ağustos 13, 2014 Rating: 5

32 yorum:

 1. Ara ki bulasın:)
  Evet 2013 ve 14ün başı erkek senesi. Kız doğuramadık hiçbirimiz :)

  YanıtlaSil
 2. Ben varım ben ben bizim kızla mayanın kafası aynı hem de bi güzel ablalık yapardı ama ah şu uzaklıklar

  YanıtlaSil
 3. Benim yegenim var ona da süper olurdu ama çook uzaksınız :( umarım tez zamanda bulursunuz..Sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun öncelikle. Kızım 1 Temmuz 2013 doğumlu. Az cadı pek keyifli ve meraklıdır. Tütü konusunda hem fikirim de azıcık uzağız birbirimize ya. Yoksa benim yercücesi akran görmeye hasret. Ili arkadaşımın da kızı var ama biri 7 öbürü 5 aylık, haliyle Pep iletişim yok :( otomobille Türkiye yolculuğu olursa ipsala sınır kapısına 20 km falan mesafedeyiz😁 yolumuz oralara düşerse hep aklımdasın. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok isterdim, belli mi olur yollar aşılmak içindir..

   Sil
 5. Sevgili ceren ahahahaaa çok guldum sen çok yasa;)) bende park arkafasligi için aynen pusuda bekliyorum ...siteden birkaç tane keşfettim ayni saatlerde parka indiriyoruz..aslında çat kapi vicik vicik ilişkiler bana gore değil.disarda görüşmek en iyisi .en azindan havalar guzelken.ben bunaluyorum ayol tr de bi misafir geleceği zaman jeyiften çok işkence haline geliyor.bilmem kaç çeşit ikram yapmaya uğraş hem de benimki gibi malamat bir cadi pacandan dusmezken;)) hatir yemeye icmeye mi gidiliyor valkahi cok gwriyor beni bu seramoniler;))velhasil bende ayni arayislardayim ev degistirdik. Lakin çok uzagiz...7 mayis doğumlu aynen maya modelibir tosbagam var.yolun ddüşerse , yolum düşerse akillarimizda olalim..sevgiler;) liyanin annesi funda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Beklerim her zaman, misafir umduğunu değil bulduğunu yer (hatta su içer kalkar, maksat gönüller bir olsun)

   Sil
 6. Cerenciğim, bloğunu düzenli okuyan biri olarak yazı dilini çok beğeniyor ve seni takdir ediyorum. Ingilterede yaşıyorum ve bu yaşadıklarına benzer şeyler yaşadığım için ses vermek istedim, yazın epey gülümsetti bu arada :-). Umarım gönlünüzce kafa dengi ve kızının da mutlu olup seveceği arkadaşlar bulursunuz. 6 aylık afacanım, Emrecikle beraber seni ve Maya'yı öpüyor sevgilerimizi gönderiyorum! :-) Ayşe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok teşekkürler, İngiltere'ye sevgiler!

   Sil
  2. Asıl ben teşekkür ederim, bilgeliğini ve çok kıymetli tecrübelerini paylaştığın için. Bloğunu diş buğdayıyla ilgili araştırırken keşfetmiştim ondan beri sık sık ziyaret ediyorum. Söylemeyi unutmuşum, çok geçmiş olsun, bacakların iyileşmiştir umarım. Emrecikten hepinize selamlar :) ve bol güneşli bir haftasonu dileriz. http://instagram.com/p/rpb-xLnBe5/

   Sil
  3. Denizde kum, benim bacaklarda morluk çürük :) Teşekkürler! Instagram kullanmıyorum, neden ben de bilmiyorum, üşengeçlik sanırım :) Çok sevgiler..

   Sil
 7. Yakında olsan, ben de teyzecilik yaparken buluşurduk.
  Bizimkine annesi korkutmayı öğretmiş, evde "böööğğğhh" diye bağırarak yürüyen bir kızımız var. 11 aylık. Olmaz mıydı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu zaten görmeyi çok istiyorum, inşallah bu kış Ankara'ya geleceğim, hedefte var yani :) Bir foto göndersene bana teyzeli kızlı yaaa, çok merak ediyorum cimcimeyi, nazarım da hiç değmez valla benim, denenmiş onaylanmıştır :D

   Sil
 8. ''kordağle'' :D Avusturalya'lı ve İtalyan annelere pembe TC kimliği versek sırıtmazmış,bir de Aussie denince sörfçü salaş tipler gelir insanın aklına,önyargılar işte :X Kaygılarınızda haklısınızdır,psikologsunuz sonuçta ama Maya'nın çocukluk döneminde bu ''tomboy'' zamanlarının acısını çıkaracağını düşünüyorum ben.Ne de olsa her kız çocuğu bir gün pembeyi tadacaktır (şu an eyeliner bile süremeyen ben sırf pembe diye çilekli dondurma yerdim.) ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) sırf pembe diye çilekli dondurmaya bayıldım.. bir de mavi versiyonu var şirinler dondurması diye, o da çok popüler

   Sil
 9. Hemen. Cok fotomuz yok. Bu aralar beraber muzik dinliyor benim kucagimda dans ediyoruz. Dun aksam kulak arkamdan terler akiyordu, sarildi bana kac kere. Cok his, cok acaip.

  YanıtlaSil
 10. Evet 2013 erkek bebek senesi :)))) sevgiler!

  YanıtlaSil
 11. Sevgili ceren konudisi ama suu çocuğu çok usluu olup da ayy ben super anneyim diye gerim gerim gerinenler varya hanii sen çok simartmissin bunu derler , ben çocuklu halimde pusete atip geziyorum derler (sanki benim orda uyutorda ben zorla evde yataginda tutuyorum çocuğu gibi, uyumuyor arkadaş pusette uyumuyor illa kendi odasında kendi yataginda saat 8.30 da tünüyoruz napalim;) ayy benn evinin bütün isini yaparim su kadar çeşit tatli yaparim çocuk dediğin ağlayarak buyur derler hani..ben aglatmiuorim efendim ev isi için yok franbogazli bilmem ne kuşu tatlisi için aglatmiyorum çocuğumu oda eksik kalsin yemeyiverelim..velhasil goruosunki bu çok bilmiş çocuğu doğuştan çok uslu olmasini, bizimkiler kadar talepkar ih ihçi olmamasini kendi basarisi, benim kizin gibi isterik olan bebeklerin annelerini de beceriksiz basarisiz adlediyorlar efendim.sanki ben sectim ben kolik yaptim cocugumu,en sofistike olandan en cahiline hepsi yapiyor hem de. Kisacasi.bu konuda yaziniz var mi yoksa bu konudaki yazinizi dört gözle bekliyorum zira bitanesini boguvericem bir gün elimde kalicak;)) sevgiler...liya's mum funda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) herkes birbirine ben en süper anneyim lakırdısını satmaya çalışıyor ama evde haller çok farklı, hiç aldanma, gül geç o tiplere valla..

   Sil
  2. Instagram onlarla doluu:)cesit cesit tatlılar,börekler,süslüpüslu anne kız pozları vs ohooo... hayatları giyinip süslenip púslenip, yemek sunumları yapmak ile geçiyor herhal.oğlanı ağlatmadan morartmadan yapabileceğim herbişiyi yapıyorum ama koştur koştur,yarısını sabah o uyurken yarısını gece uyurken..el kadar bebeleri tv karşısına oturtup iş güç yapanlar var maalesef.bide sen niye yapmıyorsun aaaa diye yargılarlar..
   Ayrıca aklı başında kız bebek annesi bulmak zor artık.sanki hepsi aynı giyinmek zorundalar gibi. senide ben yargılayım du:)) aaa o bi acaip tütüleri niye giydirmiyon yawruyaaa hatta seninde aynı modelden alıp giyip arzı endam etmeniz lazım:)80 yaşında teyzelerin giydiği leopar desenli taytlar bluzlar,efendime söyleyim dantelli elbiseler,saten ayakkabılar falan cık cık hiçbiri yokmu sizde:)

   Sil
  3. Ya ben topuklu ayakkabı gördüm ne diyorsun sen.... Arap turist de değildi üstelik bildiğin beyaz türktü...

   Sil
  4. Cocuktan bahsediyoruz dimi??Tuylerim diken diken oluyor valla.Hadi aynı renk jean,converse fln tatlı olurda,gerçekten yazık bu çocuklara neler giydiriyorlar..makyaj yspanlar,daha 3 yaşındaki çocuğun saçına ışıltı atmaya kuaföre götürenler var.. şu çocuk güzellik yarışmaları es kaza burdada yapılsa korku filmi gibi olucak artık..

   Sil
 12. Kız arkadaş arama uğruna kazaya uğrayan ilk ve tek anneye geçmiş olsun. Bacaklardaki morluk benim blogla uyumlu olmuş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) çok teşekkürler, onlar geçti şimdi yenileri var, 5 yaşında gibiyim heryerim çürük çarık..

   Sil
 13. Ceren the tütüsavar:)
  Tek tütüsünü kızıma, kendisi dünyanın en sade süssüz püssüz giyinen arkadaşlarımdan biri alınca ben de tecrübesiz tütüanne olarak yavruma bu tütüyü yılın ne sıcak gününde bir kahvaltıda giydirmeyi uygun gördüm:) Çocuğum kendi doğumgününde o kadar süslü değildi ve tütüyü ilk 20 dk içinde çıkarmak zorunda kaldık ama olsundu. Tütüsüz kızlar kahrolsundu:)
  Kapı komşum benden tam üç ay sonra hem de bir kız doğurdu yahu, bizim üzüm kız şanslı bu konuda sanırım. Şimdi yemek yemediğinde, laf dinlemediğinde, her lafımızda komşu bebeğin adı dilimizde. Birbirlerini görünce çıldırma hareketleri, aynı oyuncağı kemirmek için atılgan halleri ve bizim kızın "xyz nasıl ağlıyor yavrucuuum" sorusuna ağzını büzerek yalan bir ağlamayla karşılık verişi falan işin güzel yanları. Bu komşu kızı erkek olsaydı da aynı şeyler yaşanırdı herhalde be Ceren. Bence boşver, kader ağlarını örer size en şahanesinden kafa dengi bir ana kız çıkarır, çıkarmazsa da Maya oğlanları muma döndürmeyi tez zamanda öğrenen süper dişi olur en fazla:)
  Öperizzz.
  Çiğdem-Üzüm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))) tütülü kahvaltılar, ekmek bulamadık pasta yedik oooh misss öperim ikinizi de!

   Sil

Anonim yani isimsiz ya da rumuzsuz yorumlara, hakaret, belirli bir gruba karşı ayrımcılık ya da ırkçılık içeren yorumlara, en önemlisi de yanlış bilgi ya da yönlendirici (melisiniz, malısınız'lı) yanlışlar içeren yorumlara BU BLOGDA YER YOKTUR. Bu davranışları yapan kişiler, genel huzurumuz için engellenecektir. Teşekkürler!

Blogger tarafından desteklenmektedir.